Makijaż permanentny

Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez zrobienia makijażu. Większość pań, mimo porannego pośpiechu i zabiegania, poświęca kilka minut dziennie na pomalowanie rzęs, ust czy brwi. Tymczasem, zamiast tracić czas spędzony przed lustrem, można zdecydować się na makijaż permanentny. Pozwala podkreślić niektóre elementy urody, dzięki temu uzyskuje ona blask i wygląda świeżo.

 

Makijaż Permanentny

Technika makijażu permanentnego przez ostatnich kilka lat została znacznie udoskonalona i można powiedzieć, że w dalszym ciągu się rozwija. Coraz więcej osób decyduje się na tę formę zabiegu kosmetycznego, z uwagi na bardzo wiele czynników.
Bezsprzecznie największym jego atutem jest duża oszczędność czasu podczas porannego makijażu, a także jego niezmienność bez względu na porę dnia, warunki atmosferyczne, a nawet wyjście spod prysznica lub z basenu.
Makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu. Różni się jednak tym od klasycznego tatuażu, że barwniki wykorzystywane do makijażu są całkowicie naturalne (roślinne) i wprowadzane wyłącznie do 3-4 warstwy naskórka. W przypadku tatuażu, barwnik wprowadzany jest do skóry właściwej.
Sposób nakładania podobny jest nieco do tatuowania, lecz efekt utrzymuje się 2 do 5 lat.


 

W Naszym salonie makijaż wykonywany jest najnowszej klasy sprzętem BIOEVOLUTION, który jest pierwszym zintegrowanym systemem igły z nasadką. Zapewnia on zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Do zabiegu wykorzystywane są jednorazowe, sterylne kartridże. Wewnętrzna membrana utrzymuje igłę w sterylnej czystości, zabezpieczając przed cofaniem się krwi i barwnika do rękojeści. Tym samym eliminuje możliwość zakażeń podczas zabiegu.
Urządzenia do makijażu permanentnego BioEvolution wyposażone są w mikroprocesory firmy Intel, które zapewniają niezmienną częstotliwość pracy igły pomimo zróżnicowanej struktury skóry. BioEvolution zapewnia najwyższą jakość popartą certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485 (europejski standard medyczny).
W tradycyjnych urządzeniach częstotliwość pracy igły spada, kiedy napotyka ona na skórę stawiającą silniejszy opór (efektem tego są przerywane linie i krótka trwałość koloru). Zastosowanie w urządzeniach BioEvolution „inteligentnej technologii” pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji.


 

Tradycyjne igły do makijażu permanentnego mają gładką i równą powierzchnię. Podczas zabiegu duża ilość pigmentu spływa na powierzchnię naskórka, w efekcie tylko mała część dociera do warstwy podstawnej i skory właściwej.
Opatentowana konstrukcja kartridża zapobiega rozlewaniu się pigmentu.
Podczas zabiegu wprowadzane są hipoalergiczne pigmenty w naskórek. Do tego celu wykorzystywane są szwajcarskie barwniki które zapewniają optymalną siłę krycia, dzięki zawartości czystych pigmentów. Barwniki te posiadają certyfikaty farmakologiczne i pozytywne oceny toksykologiczne, dzięki temu nie dochodzi do niekontrolowanej zmiany barwnika w skórze.


 

Makijaż Permanentny – Microblading

Makijaż permanentny metodą Microblading (zwany również metodą piórkową) jest odmianą makijażu permanentnego brwi, który w obecnych czasach staje się coraz bardziej popularny wśród kobiet. Nie bez powodu, gdyż dzięki niemu osiągamy bardzo naturalny wygląd naszych brwi poprzez uzupełnianie pojedynczych włosków brwi. Makijaż wykonywany jest za pomocą mikro ostrza (sterylnych piórek składających się z płaskich łączonych igieł), wyłącznie jednorazowego użytku.


 

Metoda pigmentacji brwi znana jest już od wielu lat, wywodzi się z Japonii. Jednak została odkryta na nowo za sprawą ulepszonych pigmentów, które gwarantują skuteczność oraz trwałość zabiegu, który utrzymuje się nawet do 2 lat. Metoda ta jest bardzo pracochłonną metodą ręcznego wykonywania makijażu permanentnego pozwalająca szczegółowo i precyzyjnie uzupełnić lub odtworzyć brwi, zapewniając im naturalny efekt. Pozwoli ukryć mankamenty urody, np. problematyczny kształty oka, asymetrię brwi czy blizny po kolczykach. Nada brwiom gęstości i wyrazistości, również pozwoli stworzyć łuk brwiowy od początku do końca, przy użyciu pigmentu najbardziej zbliżonego do naturalnego koloru brwi.
Dzięki zabiegowi klientka może cieszyć się naturalnymi i olśniewającymi brwiami, bez konieczności malowania ich w ciągu dnia.


 

Zabieg odbywa się po znieczuleniu specjalną maścią typu EMLA i z użyciem dodatkowego znieczulenia po przerwaniu ciągłości tkanki. Pigment wprowadzany jest do skóry klientki przy pomocy mikroostrza. Linergistka wraz z klientką ustala pożądany kształt brwi po czym zostaje on narysowany na brwiach klientki. W kolejnym etapie dobierany jest odcień pigmentu najbardziej pasujący do koloru włosów klientki. Jest to moment, w którym można skorygować kształt, szerokość oraz długość brwi. Linergistka delikatnie „nacina” skórę wprowadzając jednocześnie barwnik tworząc pojedyncze włoski. Pożądany efekt zabiegu uzyskujemy dopiero po ok. 4 tygodniach. Po upływie 30 dni od zabiegu możemy wykonać zabieg uzupełniający, tzw. korektę. W tedy też można wzmocnić kolor, uzupełnić wyłuszczone włoski, skorygować kształt lub dodatkowo zagęścić brwi. Cały zabieg z konsultacją oraz rysunkiem wstępnym trwa około 2 godzin.
Dla wzmocnienia efektu metodę tą można połączyć z metodą maszynową (cieniowanie). Takie techniki łączone (metoda hybrydowa) dają bardzo naturalne widoczne efekty. Brwi są łudząco podobne do naturalnych, a domalowane włoski, pomieszane z naturalnymi tworzą niesamowite trójwymiarowe wrażenie, tzw. brwi 3D